Алкоголізм – ознаки, стадії та наслідки, лікування
Не секрет, що найпопулярнішими напоями є алкогольні, які ми вживаємо з різною періодичністю, в різних дозах і з різного приводу. Будь-який алкогольний напій містить у собі певну частку етилового спирту, який є потужною нейропаралітичною отрутою, що порушує нормальне функціонування нервової системи людини. Алкоголізм – це хронічне психічне захворювання, характерною ознакою якого є непереборне потяг до алкоголю, пов’язане з психологічною та фізичною залежністю від нього.
Загалом, ми чудово знаємо, що таке алкоголізм, т.к. зустрічаємося з його проявами повсякденно, чи то випадковий бездомний на вулиці, чи член сім’ї. В останньому випадку страждають всі родичі алкоголіка, і це обов’язок близької людини допомогти позбавитися цієї недуги. Багато в чому алкоголізм нагадує наркоманію. На сьогоднішній день існує безліч способів лікування алкоголізму, з екранів телевізора нам твердять про пластирі, кодування та інші способи миттєвого лікування. Усі хочуть знати, як кинути пити чи вийти із запою, але насамперед давайте розберемося докладніше у самій суті проблеми.
Стадії алкоголізму.
Медики виділяють три основні стадії, а саме:
- Перша стадія характеризується слабкою психологічною залежністю, тобто. за відсутності можливості випити, людина поступово перестає відчувати бажання та потребу в алкоголі. Проте, на цій стадії характерне бажання, так би мовити «знайти привід» – випити на вихідних, відзначити зустріч друзів або вжити невелику дозу алкоголю на самоті. Часто це відбувається через відсутність будь-якого хобі або заняття, при цьому характерно те, що в цей час ще не потребує похмеління. Як правило, на першій стадії пити не кидають, тому що, по-перше, людина не вважає себе алкоголіком, а по-друге, здоров’я ще дозволяє.
- Характерною ознакою другої стадії є поява психологічної залежності – хворий постійно думає про те, що непогано було б випити, а часто просто живе в очікуванні цього моменту. Одним із найважливіших факторів психологічної зміни людини на цій стадії є те, що спиртне тепер сприймається як щось само собою зрозуміле. Саме на другій стадії до всіх наявних ознак приєднується і самий основний – абстинентний синдром. Алкоголік починає важко «доживати» до кінця робочого дня, коли можна прийняти чергову дозу, а нерідко похмелятися починає і в обідню перерву. У цьому стадії виникають спроби залишити пити, т.к. погіршення здоров’я стає наочнішим.
- Закономірний фінал двох попередніх стадій, коли тривалі запої вже входять у постійну практику, а порушення у психіці призводять до серйозніших наслідків, таких як, наприклад, амнезія. Фізична, соціальна та психічна деградація збільшується, що супроводжується серйозним погіршенням здоров’я та виснаженням печінки та багатьох інших внутрішніх органів. Позаду залишаються не лише найкращі роки, а й усе життя, хоча навіть на цій стадії багато хто ще може кинути пити, що природно досить складно.
Як кинути пити чи вийти із запою.
Як уже зрозуміло з попереднього розділу, стан хворого на алкоголізм різний на різних стадіях, і відповідно ступінь легкості (або тяжкості) виведення із запою буде відрізнятися. У будь-якому випадку і на будь-якій стадії грамотним рішенням буде звернутися до фахівця. Дуже часто родичі, які намагаються допомогти своїй близькій людині, насправді лише посилюють проблему. Насамперед, це тому, що вони починають так званий «розбір польотів», тобто. замість допомоги хворої на алкоголізм людина чує закиди і звернення до совісті, що може спровокувати абсолютно протилежну реакцію. Потрібно розуміти, що алкоголізм – це психічне захворювання, і емоційний стан хворого дозволяє йому адекватно реагувати на претензії домочадців. Навіть якщо людина вже вирішила боротися з пияцтвом, то такі непрофесійні спроби членів сім’ї можуть лише збити її з наміченого курсу на одужання. Саме тому слід звернутися до психіатра, який працює в психіатричній клініці, бажано приватної, а не державної; який зможе донести до пацієнта потрібні думки без відторгнення, що є запорукою успішного лікування. Такий фахівець зможе визначити найкраще лікування, визначити список медикаментів або навіть використовувати гіпноз.
Як би вам не було складно, але дуже важливо зробити перший крок; і цей перший крок ви можете зробити в клініці лікування алкоголізму в Одесі, де досвідчені фахівці допоможуть вам зробити решту кроків на шляху до одужання.