Ми завжди на зв'язку: 068 943 91 02

Коливання настрою – це природний процес, т.к. наше життя сповнене як радісних, так і сумних подій. Однак, нерідко трапляється так, що людина постійно залишається в стані смутку та точки. Причин може бути багато: загальна втома, поганий настрій або депресія. У разі останньої впоратися з проблемою буває не так вже й легко через те, що депресія – це не просто відчуття смутку, а психічний розлад, який може супроводжуватися як легкими станами у вигляді зниженням настрою, так і більш тяжкими, як, наприклад, суїцидальні думки або ж зловживання алкоголем чи наркотичними речовинами. Щоб позбутися депресії необхідно спочатку зрозуміти, через що вона виникає.

Причини депресії

Депресія може наздогнати кожного незалежно від віку та належності до певної соціальної групи. Насамперед, це відбувається через те, що сучасне суспільство наполегливо нав’язує нам свої цінності, які пов’язані із зовнішньою привабливістю, тобто. люди намагаються виглядати успішними в очах решти. При неможливості досягнення цих цілей людина починає важко переживати невдачі, і, не знайшовши підтримки, часто впадає в депресивний стан. Додайте сюди той факт, що більшість із нас все ще несе тягар виховання в радянському суспільстві, де на психологічні проблеми людини ніхто не звертав уваги, а професії психолога чи психіатра були не в пошані.

Крім цього, до депресивного розладу можуть призвести і об’єктивні факти, такі як розрив стосунків з коханою людиною, розпад сім’ї, тяжке та тривале захворювання або смерть близького, або родича. Але навіть у таких випадках причиною депресії може бути не лише сама негативна подія, а відсутність уважного та чуйного відношення з боку членів сім’ї та друзів.

Жінки схильні до депресії більше ніж чоловіки, і це може бути пов’язано як більш-менш об’єктивними факторами, такими як післяпологова депресія, так і з різноманітними особливостями психіки, властивим тільки жінкам.

У деяких досить рідкісних випадках депресія може розвиватися і без очевидної причини. Із цього приводу немає єдиної відповіді у лікарів, однак, вони припускають, що це може бути пов’язане з особливостями нейрохімічних процесів.

Симптоми депресії

Як правило, всі симптоми депресії можна поділити на емоційні та фізичні.
Емоційні прояви депресії досить різноманітні, це пригнічений настрій протягом тривалого часу, дратівливість діями оточуючих, відсутність задоволення та втрата інтересу до улюбленого заняття. Крім цього, багато проявів депресії спрямовані всередину, а саме, людина починає відчувати провину і марність, у неї падає самооцінка, думки про себе сповнені негативу і страждає депресією починає все більше акцентувати свою увагу тільки на негативних сторонах свого життя.

До емоційних симптомів депресії додаються фізичні (соматичні), т.к. Депресія – це не просто поганий настрій, а захворювання, таке ж як, наприклад, застуда або забій. Основними фізичними проявами прийнято вважати порушення режиму сну та неспання, аж до виникнення безсоння. З’являються проблеми з апетитом, причому це як втрата апетиту, так і його посилення, що в свою чергу може призвести до надмірного вживання їжі та переїдання, що тягне за собою інші проблеми фізичного характеру. Як правило, депресивні хворі виглядають мляво і швидко втомлюються навіть від невеликих фізичних чи розумових навантажень, при цьому пацієнти скаржаться на біль у ділянці шлунка, серця та інших органів. Нерідко трапляються і розлади сексуальної сфери, спричинені депресивним станом.

Лікування депресії

Отже, як же таки позбутися депресії? Як вийти з цього стану, коли здається, що світ не милий? Насамперед треба зрозуміти, що, по-перше, депресія – це захворювання і саме воно не пройде, а по-друге, що з ним можна і треба боротися. Лікування депресії не легкий і повинен проходити під наглядом у спеціаліста. Родичі, звичайно, можуть допомагати порадою, але по-справжньому позбутися депресії допоможе тільки лікар із застосуванням відповідних методів психотерапії.

Якщо ви стали помічати за собою або своїми близькими будь-які з перелічених вище ознак депресії, то слід негайно звернутися до лікаря, поки хвороба не перейшла в критичну стадію. Досвідчені психотерапевти Клинки Неврозов в Одесі готові допомогти впоратися з депресією без застосування антидепресантів. Великий позитивний досвід психотерапевтичного лікування наших фахівців – це запорука якнайшвидшого одужання.