Ми завжди на зв'язку: 068 943 91 02

Навряд чи хтось може уявити своє життя, яке складається з одних білих смуг, без проблем та «чорних днів». На жаль, всі ми люди і всім нам властиво помилятися, проте багато хто навіть не здогадується про приховані резерви в собі. Внутрішній потенціал людини набагато більше, ніж використовувані нею ресурси для досягнення особистісних цілей та успіху. Думаю, кожен з нас мріє про те, щоб знайти скарб у собі та реалізуватися на всі сто відсотків. Для вирішення багатьох проблем може допомогти такий вид на людину як гіпноз.

Що таке гіпноз?

Сьогодні немає загальноприйнятого визначення гіпнозу і багато вчених продовжують вести дослідження цього явища. Гіпноз – це безумовно не сон, як помилково вважають обивачі, але в той же час гіпноз і не є абсолютно неспаннім станом. Хоча гіпноз і викликається психотерапевтом (він гіпнолог), але водночас гіпноз – це результат роботи психіки пацієнта. Тому питання, чи є гіпноз зміненим станом свідомості все ще відкритий, але головне, що можна сказати про гіпноз – це те, що вже довгий час його успішно застосовують для допомоги людям із психологічними розладами та проблемами.

Під час гіпнотичного стану людина відчуває зміну концентрації уваги, із зовнішнього світу на внутрішній, що призводить до гострішого відчуття своїх думок та образів. Саме такому стані гіпнолог може допомогти людині розблокувати приховані резерви і призвести до глибокого емоційного відреагування, тобто. катарсису, що виявляється у найпотужнішому вивільненні емоції. Завдяки проходженню через цю стадію пацієнт відчуває полегшення і душевний спокій, які дозволяють йому досягти наміченої мети – вирішенню психологічних і психосоматичних проблем.

У яких випадках слід застосовувати гіпнотерапію?

Введення в стан гіпнозу може здійснювати як психотерапевт, так і психіатр, відповідно і причини звернення до цих лікарів може бути багато і різного ступеня тяжкості. Досить поширеним способом застосування гіпнозу є позбавлення пацієнта від шкідливих звичок і залежностей, тривожних станів і страхів, і навіть схуднення, т.к. у стані гіпнозу людині легше зрозуміти себе та знайти корінь своїх проблем. Гіпноз також застосовується для прискорення процесу лікування та відновлення після операцій чи пологів; для ослаблення хворобливих відчуттів у хірургії або при лікуванні опіків, а також у випадках, коли неможливо використовувати наркоз.

Проте, цим перелік проблем, які піддаються викоріненню за допомогою гіпнозу, не обмежується. Успішне застосування гіпнотерапії можливе в різних випадках психологічної допомоги, таких як:

  • Лікування емоційних травм
  • Допомога в управлінні собою у стресових ситуаціях
  • Посилення почуття віри у себе та у свої сили
  • Поліпшення пам’яті та концентрації, особливо у навчанні
  • Допомога у пошуку мотивації
  • Позбавлення проблем зі сном

Це лише не повний перелік того, чим може бути корисним гіпноз. Як уже говорилося раніше, вчені та лікарі постійно вивчають це поняття і знаходять все нові способи застосування гіпнотерапії.

Питання та відповіді про гіпноз.

Багато людей сумніваються, а іноді навіть і відчувають страх перед першим сеансом гіпнозу, тому спробуємо відповісти на низку питань, які можуть позбавити неправильних упереджень.

Чи втрачу я свідомість під гіпнозом?
Ні. Як згадувалося раніше, гіпнотичний стан – це сон і не втрата свідомості, хоча іноді психолог може занурити пацієнта в глибокий гіпноз для ефективного лікування. В цілому складно описати стан загіпнотизованої людини, однак, втратою свідомості це безумовно не є.

Чи почуватимуся я некомфортно чи навіть безглуздо під гіпнозом?
На жаль, сучасні засоби масової інформації створюють хибну картину того, як поводиться людина під гіпнозом. Багато телешоу показують, як люди нібито загіпнотизовані починають видавати звуки тварин чи робити дурниці. Проте, слід розуміти різницю між поданням на сцені та медичною практикою.

Чи можу я наговорити зайвого під час гіпнозу?
І так і ні, адже стан гіпнозу і несе в собі мету розкриття психічного матеріалу, які пацієнт може зберігати в таємниці не лише від оточуючих, а й від самого себе. Тому, якщо ви і зізнаєтеся в якихось секретах, то тільки в тих, які допоможуть вирішити психологічні проблеми з якими і звертаються до психотерапевта. Слід розуміти, що жоден майстер гіпнозу не зможе дізнатися про той секрет, про який ви не хочете розповісти, наприклад, PIN код від банківської картки або пароль від пошти. Крім цього, клініка неврозів гарантує повну анонімність та не розкриття лікарської таємниці, тому приводів для занепокоєння абсолютно немає.

Якщо у вас є психологічні проблеми, з якими не впоратися поодинці, то приходьте в Клініку Неврозів в Одесі, де ви відчуєте полегшення вже після першого сеансу гіпнозу.